Mustafa Tüysüz EYÜPSULTAN’DA YAŞAMAK - 2
Yazı Detayı
27 Kasım 2021 - Cumartesi 13:56
 
EYÜPSULTAN’DA YAŞAMAK - 2
Mustafa Tüysüz
eyupsultanhaber@outlook.com
 
 

EYÜPSULTAN’DA YAŞAMAK -2

 

Merhaba Eyüpsultan’lı hemşerilerim.

 

Öncelikle sağlıkla mutlu yarınlar dileyerek başlamak isterim. Geçen yazımda Eyüpsultanda yaşamak ve Eyüpsultanda mensubiyet ruhu ile ilgili üstad Nihat İncekara abimizin dizeleri ile seslenmiştik. Okuyanınız çok olmuş geri dönüşlerden dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Ayrıca mütevazi, alçak gönüllü bir İstanbul beyefendisi Nihat abimiz de geri dönüş yaparak teşekkür ile iltifatlanmak benim içinde övünç kaynağı,

 

 Değerli hemşehrilerim,

  Bugün ise Eyüpsultanda hizmet etmek üzerine dilimizin döndüğü kadar paylaşmak isterim. Eyüpsultanda yaşayan başta insan olmak üzre her canlısına, tarihine, kültürüne sahip çıkmak mecburiyetimiz var, çunkü bu kadim şehir nasıl bize miras bırakıldıysa bizde geleceğe en güzeli ile taşımak zorundayız. Eyüpsultan’da yığınla kültür varlığımız mevcut. Bunları korumakla birlikte, yaşadığımız alanların günümüz koşullarında yenilenmesi, Depreme dayanıklı hale getirilmesi zorunluluk arz etmektedir. Bu konularda Belediye Meclisimizde tartışarak en iyisi için birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz.  İkdidar muhalefet Eyüpsultan söz konusu olduğunda ortak karar etrafında birleşebiliyoruz. Eyüpsultan’da hizmet içinde yanlış olduğunu düşündüğümüz ve eleştirilerinizi sert bir şekilde ortaya koyduğumuz ve hayır dediğimiz birçok konu da oluyor. İsteğimiz herkesin huzurla yaşadığı, mutlu olduğu Eyüpsultan da yaşamak.

 

 Yaşadığımız bu kutsal topraklarda, trafik otopark, kentsel dönüşüm, şehre kazandırılması gereken bir meydan gibi eksiklere karşı çalışmalara katkı vermeye devam ediyoruz, Daha çok turistin geldiği ve konakladığı, esnafın daha çok kazandığı, sivil toplum kuruluşlarının yönetime daha çok katkı verdiği, amatör spor kulüplerinin gençleri daha çok toparladığı, huzura başkentlik yapacak Eyüpsultan.

 

Bu vesile ile başarıdan başarıya koşan Eyüp sporumuzu canı gönülden tebrik ediyorum. Başta başkan Murat bey olmak üzere, yönetim kurulunu, teknik kadroyu, tüm futbolcu kardeşlerimi candan kutluyorum.

Muhatarlarımız mahallelerde yaşadıkları sorunları yetkili mercilere taşıyarak, mahallelerinde önemli hizmetlere öncülük ediyorlar, Ayrıca birliktelikleri başarılarını artırıyor, tebrik ediyorum.

 

Sivil toplum örgütleri her gün dahada güçlenerek devam ediyorlar, önemli illerin federasyonlarınin merkezleri artık Eyüpsultan’da, hepsine başarılar dilerken geçen aylarda genç yaşta kayıp ettiğimiz Eyüpsultan dernekler federasyonu başkanı Oğuzhan Demir kardeşime de tekrar Allahtan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun.

 Daha güzel günlerde sağlık ve mutluluk içinde buluşmak dileğiyle......

 Mustafa TÜYSÜZ

 
Etiketler: Eyüpsultan'da Yaşamak, Mustafa Tüysüz, CHP, Eyüpsultan Belediyesi, Meclis Üyesi, Köşe Yazısı, Haber, Haber Eyüp, Eyüpsultan Haber, İstanbul Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı