ŞAFAKSPOR KURTKÖYSPOR'U KEYİF VEREN FUTBOLLA YENDİ | Eyüpsultan Haber
Haber
26 Kasım 2021 - Cuma 11:04
 
ŞAFAKSPOR KURTKÖYSPOR'U KEYİF VEREN FUTBOLLA YENDİ | Eyüpsultan Haber
Farklı kazanılan Beylikdüzü maçından daha iyi futbol oynayan Şafakspor takımı vardı sahada.
SPOR Haberi
ŞAFAKSPOR KURTKÖYSPOR'U KEYİF VEREN FUTBOLLA YENDİ  | Eyüpsultan Haber

ŞAFAKSPOR KURTKÖYSPOR'U KEYİF VEREN FUTBOLLA YENDİ :  2-1

 

Futbol benim vazgeçilmezim..her kategoriyi elimden geldiğince seyretmeye çalışıyorum..son günlerde yoğunlaştığım süper lig ve TFF 1.lige şöyle biraz ara verip semtimizin güzide amatör kulüplerinden Şafakspor'un maçına gitmeye niyetlendim.

Sosyal medyadan maçın gün yer ve saatini öğrenip çok değerli abim Burhan Karaboğa ile Eyüp Bahariye tesislerinde oynanan Şafakspor Kurtköyspor maçındaki yerimi aldım..aslında Şafakspor'u 2 hafta evvel Beylikdüzü maçındada seyredip oynanan futboldan memnun kalmıştım.

 

  Öncelikle iyiki gelmişim maçta birçok eski dostuda görme imkanım oldu..değerli arkadaşlarım Alaattin Çiçek ve İzzet Çerçiz hocalarımla hem eski günleri konuştuk hemde küçük maç analizleri ve günümüz futbolunda nelerin değiştiği hakkında bilgi alışverişinde bulunduk değerli hocalarımla..futbolu bunun için sev iyorum..eski dostları görme imkanı veriyor insana.

 

  Öncelikle Özgür hocayı tebrik ederim..çok güzel bir takım yaratmış.sahayı iyi paylaşan,yüksek pas yüzdesiyle öne doğru oynayan ve futbolun doğrularını bize zevkle seyrettiren bir Şafakspor takımı gördüm..hoşuma gitti oynanan futbol.. eline sağlık Özgür hocam başarılarının her daim sürmesini temmenni ederim..

  Bu seyrettiğim ikinci Şafakspor maçıydı..farklı kazanılan Beylikdüzü maçından daha iyi futbol oynayan Şafakspor takımı vardı sahada.. bu maçı hak ederek kazandı..Kurtköy spor'da öyle yabana atılacak bir takım değil..genç ve teknik kapasitesi yüksek oyunculardan kurulu bir takım..maç boyu çok da iyi mücadele ettiler ama karşılarında konsantre ve tempolu bir rakip vardı.

 

  Takımda hem bireysel hemde takım oyununa yatkın bir çok oyuncu vardı..fakat 9 numaralı Yavuz'u ayrı bir yere koyacaağım..gerçekten her yaptığı harekette kalitesini belli etti..oyun kurucu forvet anlamında çok özel bir performans gösterdi..hoşuma giden bir şeyde takımda her oyuncu kapasitesini bilerek oynuyor buda iyi futbolun oynanmasına yol açıyor..ayrıca Hamit,Furkan,Oruç ve Hasan faydalı ve iyi oyuncular.

 

Savunmadaki oyuncularda ellerinden geldiğince topu oyuna sokmakta gayretli idiler.zaman zaman arkalarına adam kaçırsalarda kademe anlayışları iyi ve çabuk oyuncular bu nedenle rakiplerine çok pozisyon vermediler..yanlız yenilen golde bir anlık dalgınlık pahalıya patladı..gerçi orda hakeminde bence suçu vardı..Şafakspor'lu oyuncuların konsantrasyonunu bozdu..ama ne olursa olsun bu tür pozisyonlarda dikkatli olmak şart..ayrıca bu kadar kusurda olsun yani.

 

  Bir eleştireceğim konu ise sakatlanan arkadaşa yapılan ilk yardımın biraz geç ve eksik olmasıydı..çocuk dakikalarca yerde kıvrandı o soğukta üstünü örtülecek bir kaban bir eşortman getirilmedi..bunlar alınan skorlardan daha önemli bana göre..futbolcu arkadaşlar amatörce mücadele ediyorlar ve saygıyı hak ediyorlar.

 

  Son olarak Şafakspor takımının oynadığı futbol bana keyif verdi..inşallah zaman buldukça seyretmeye gideceğim..önümüzdeki maçlarda Özgür hoca ve takımına başarılar dilerim.

 

Haber: Özcan Purde

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şafakspor, Kurtköyspor, Bahariye Spor Tesisleri, Süper Amatör, TFF, Spor Haberleri, Futbol, Eyüp, Eyüpsultan, Özcan Purde, Özgür Canımoğlu, Haber Eyüp, Eyüpsultan Haber, İstanbul Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı