Profilo resmen iflas etti | Eyüpsultan Haber
Haber
16 Kasım 2021 - Salı 22:45
 
Profilo resmen iflas etti | Eyüpsultan Haber
Profilo'nun ve Türk sanayiinin kurucusu olan ünlü iş insanı Jak Kamhi, geçtiğimiz yıl 95 yaşında hayatını kaybetmişti.
EKONOMİ Haberi
Profilo resmen iflas etti | Eyüpsultan Haber

Profilo resmen iflas etti

 

Geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü iş insanı Jak Kamhi tarafından 1954 yılında kurulan Profilo Holding, resmen iflas etti. İstanbul'da küçük bir dükkanda kurulan ancak daha sonra önemli bir büyüme gösteren Profilo Holding'in iflasına şirketin eski avukatı Sümer Altay'ın açtığı dava neden oldu.

 

ÖDEME ALAMAYINCA ŞİRKETİN İFLASINI İSTEDİ

Altay şirketin davasına bakarken görevden alınınca vekalet ücretini almak için şirkete dava açtı. Altay'ın 2.5 milyon liralık alacağı için açtığı dava karara bağlandı. Şirketin Sümer'e ödeme yapması kararlaştırılırken, gerekli süre içinde ödeme yapılmadığı için Sümer'in avukatları Profilo Holding AŞ ile Profilo Sanayi ve Tic. AŞ'nin iflasını istedi. İstanbul Ticaret Mahkemesi geçtiğimiz perşembe günü, 67 yıllık dev şirketin iflasına karar verdi.

 

BİR DÖNEME DAMGA VURMUŞTU

Profilo, Türkiye'de bir döneme damga vurmuştu. Binlerce kişiye istihdam saplayan şirket, 2000'li yıllarda sallantıya girmişti. Şirketin önemli firmalarından Profilo Telra 2014 yılında iflas etmişti. Profilo'nun ve Türk sanayiinin kurucusu olan ünlü iş insanı Jak Kamhi, geçtiğimiz yıl 95 yaşında hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Profilo'nun, Türk sanayiinin, kurucusu olan ünlü iş insanı, Jak Kamhi, geçtiğimiz yıl 95, yaşında hayatını kaybetmişti, Profilo İflas etti, Sanayi Devi iflas etti, profilo, Haber, Sondakika, Eyüp, Eyüpsultan, Haber Eyüp, Eyüpsultan Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı