Merkez Bankası'ndan Dolar’a ikinci müdahale |Eyüpsultan Haber
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 14:32
 
Merkez Bankası'ndan Dolar’a ikinci müdahale |Eyüpsultan Haber
EKONOMİ Haberi
Merkez Bankası'ndan Dolar’a ikinci müdahale |Eyüpsultan Haber

Merkez Bankası'ndan Dolar’a ikinci müdahale

 

Dolar/TL, gün ortasında 13,89 ile bir rekor daha kırdı. Kurların zirveyi görmesinin ardından Merkez Bankası'ndan döviz piyasalarına bir müdahale daha geldi. Merkez Bankası'nın müdahale sonrasında dolar/TL'de düşüş yüzde 3'ü gördü.

TCMB'nin piyasaya doğrudan müdahalesinden bu yana en yüksek seviyeyi gören dolar/TL, beklentilerin üzerinde gelen enflasyon sonrası bir süre daha yatay seyrini korudu. Gün ortasına doğru yeniden yükselişe geçen dolar/TL'den saat 13:00 sularında bir rekor daha geldi.

Sabah saatlerinde 13,65-13,70 bandında değerlenen dolar/TL, 13,89 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Euro/TL ise 15,70'e dayandı.

 

TCMB'DEN KURLARA İKİNCİ MÜDAHALE GELDİ

Kurların zirveyi görmesinin ardından TCMB'den kurlara müdahale geldi. Müdahaleyle birlikte dolar/TL'de yüzde 3'ü aşan aşağı yönlü hareketler görüldü.

Borsa İstanbul BİST 100 Endeksi'nde ise işlemler rekor seviyelerde gerçekleştiriliyor. 1.900 puanı aşan BİST 100, dünkü kapanışa göre yüzde 1,5'in üzerinde primli.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TCMB'nin, piyasaya, doğrudan, müdahalesi, Merkez Bankası'ndan, Dolar’a, ikinci, müdahale, Piyasalar, Ekonomi Haberleri, Dolar Sondurum, Dolar Fiyatları, Kapalı çarşı, Haber, Eyüp, Eyüpsultan, Haber Eyüp, Eyüpsultan Haber, İstanbul Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı