İBB'nin taksi plakası teklifi 11. kez reddedildi | Eyüpsultan Haber
Haber
27 Kasım 2021 - Cumartesi 00:07
 
İBB'nin taksi plakası teklifi 11. kez reddedildi | Eyüpsultan Haber
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni taksi sistemini ve 5 bin yeni taksi teklifini bir kez daha gündemine getirdi.UKOME toplantısında oy çokluğu ile 11. kez reddedildi.
GÜNDEM Haberi
İBB'nin taksi plakası teklifi 11. kez reddedildi  | Eyüpsultan Haber

İBB'nin taksi plakası teklifi 11. kez reddedildi

 

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni taksi sistemini ve 5 bin yeni taksi teklifini bir kez daha gündemine getirdi.UKOME toplantısında oy çokluğu ile 11. kez reddedildi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul genelinde hizmet veren 17 bin taksinin yetersiz olduğunu söyleyerek yeni taksi projesi hazırlamıştı. Proje kapsamında 5 bin yeni taksinin İstanbul'da hizmete girmesi hedefleniyordu.

Daha önce de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında gündeme alınan teklif 10 kez reddedilmişti. 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kasım ayı toplantısında taksi teklifi 11. kez oylamaya sunuldu. Toplantıda oylanan 5 bin taksi projesi oy çokluğu ile reddedildi. UKOME toplantısına İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlık etti.

 

Taksi talebini 11. kez gündeme getirdiklerini belirten İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ise, “Bu zamana kadar taksi meselesi 11 kere gündeme geldi. Bundan sonra da 12. 13. 15 ve 25. kez de gündeme getireceğiz.

Ulaşım için yapılan yatırım bütçemizin yüzde 41'ni oluşturuyor. 18 milyar 240 milyon lira bütçe ayırdık. Biz bu senede 5 buçuk milyon lira sübvansiyon yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Yeliz Ulu
Etiketler: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB, Ulaşım Koordinasyon Merkezi, UKOME, toplu ulaşıma, yüzde 25'lik, zam teklifi, Aralık ayına bırakıldı, Ekrem İmamoğlu, Eyüp, Eyüpsultan, Haber, Haber Eyüp, Eyüpsultan Haber, İstanbul Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı