ALGI YARATARAK MUHALEFET OLMAZ
Haber
22 Haziran 2022 - Çarşamba 11:02
 
ALGI YARATARAK MUHALEFET OLMAZ
“Eyüpsultan Belediyesi ağaçları betona gömmüş” algısı yaratarak çalışmaları baltalamak istediler.
EYÜPSULTAN Haberi
ALGI YARATARAK MUHALEFET OLMAZ

ALGI YARATARAK MUHALEFET OLMAZ

 

Akşemsettin Mahallesinde yapılan yüzme havuzu ve çevre düzenlemesi son aşamaya geldi. Bu kadar süre içerisinde sayısız eser tamamlayan belediye muhalefetin ölçüsüz eleştirilerine maruz kaldı.

 

Akşemsettin Mahallesinde yapılan yüzme havuzu çevresine yapılan peyzaj çalışmaları tamamlanmak üzere iken aniden bastıran yağmur çalışmaları olumsuz etkiledi.

 

Çalışan işçiler betonu gelişi güzel sererek ağaçların çevresini betonla doldurulmasına sebep oldular.

 

Belediye yetkilileri olaya kısa sürede müdahale ederek durumu düzelttiler.

Kendilerini muhalefet yaptığını düşünen meclis üyeleri de yerin fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmaları “Eyüpsultan Belediyesi ağaçları betona gömmüş” algısı yaratarak çalışmaları baltalamak istediler.

 

Öncelikle şunu sormak isterim; o fotoğrafta paylaşılan gibi bir peyzaj çalışması olabilir mi? Ağaçları öyle beton içinde kalabilir mi?

 

Ayrıca  bu kıymetli muhalefet meclis üyeleri Büyükşehir Belediyesi’nin Etilerde Polis Okulu arazisinde tekrar inşaata başlamalarına neden sessiz kalıyorlar? Orada yeşil katledilmiyor mu?

 

Dolmabahçe’de ve Emirgan Korusu’nda yüzyıllık ağaçlar kesilirken neden sessiz kaldılar?

 

Bu fotoğrafları paylaşan muhalefetin değerli meclis üyeleri neden 30 metre ötesindeki biten peyzaj çalışmasında ki ağaçların son halini paylaşmıyorlar?

Böyle algıda yapılmaz.

 

Gidip bakın ağaçlar zarar görmüş mü?

Denetleme komisyonunda görev alan eski belediye memuru şimdi muhalefet meclis üyesi olan hanımefendi denetleme komisyonunda belediyenin ne yasadışı işini buldu? Açıklarsa kamuoyu da öğrenmiş olur.

 

Belediyeye iş yapan müteahhitlerin faturalarını ifşa etmekten başka ne yaptı.

 

Şimdi bize çevre doğa dersi veriyor…

 

Evinin müteahhidinin faturalarını incik cıncık etti acaba ne tür yolsuzluk buldu? Eğer bulduysa yolsuzluğu kamuoyundan neden saklıyor?

Ya da bir yolsuzluk buldu da evinin müteahhidi ile pazarlık mı yaptı?

 

Açıklama yapmasını isterim.

Eski belediye memuru şimdi muhalefet meclis üyesi kıymetli hanımefendi göreve başladığı günden itibaren Eyüpsultan halkına hizmet eden ve birçok projeyi hayata geçiren Belediye Başkanı Deniz Köken’e algı operasyonu yaparak kendisini önümüzdeki dönemde de meclis üyesi olarak görmek için tribüne oynuyor.

 

Sosyal medyada sanki belediye’ ye çalışan müteahhitler yolsuzluk yapmış algısı yaratıyor.

 

Varsa elinde kanıt açıkla…

Akşemsettin Mahallesinde yapılan yüzme havuzu çevresine yapılan peyzaj çalışmaları yerinde görebilir kendi kararınızı kendiniz verebilirsiniz.