Biyografi
Biyografi
Bu biyografi 324 kez okundu
İHSAN KARA
EYÜPSULTAN KAYMAKAMI
 
 
 
 

EYÜPSULTAN KAYMAKAMI İHSAN KARA

 

15.01.1965 yılında Konya´nın Hadim İlçesi’ne bağlı Gaziler köyünde doğan Kaymakam İhsan KARA, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

 

1990 yılında Karaman Valiliğinde Kaymakam adayı olarak göreve başlayan Kaymakam İhsan KARA, daha sonra sırası ile Koyulhisar, Şenkaya Kaymakamlığı, Batman Vali Yardımcılığı, Şuhut, Mersin Aydıncık, Cihanbeyli Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı  Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Kaymakam İhsan KARA, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nde kurucu  Eğitim Daire Başkanlığı yaptı.

 

Ankara Pursaklar Kaymakamı olarak görev yapmaktayken 07/08/2019 tarih ve 268 karar sayılı Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İstanbul İli Eyüpsultan Kaymakamı olarak atanan İhsan KARA, 23/08/2019 tarihinde görevine başlamıştır.

İhsan KARA, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Eyüpsultan, Kaymakamı, İhsan, Kara, İstanbul, Cumhurbaşkanlığı, Mülki, İdare, Amirleri, Atama, Kararnamesi, Eyüpsultan, Haber, Gündem, Sondakika, Haber Eyüp, Eyüp Haber, Eyüpsultan Haber
Haber Yazılımı