Ankarada Zeybek resitali
Haber
03 Şubat 2021 - Çarşamba 13:49
 
Ankarada Zeybek resitali
Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Mehmet Şimşek, Ankara’da Ege yöresine ait halk oyunlarıyla memleketi Aydın’ı tanıtmaya devam ediyor.
DİĞER Haberi
Ankarada Zeybek resitali

Kamil KAZANKAYA (AYDIN)  - Ankara’da Mamak Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü’ne bağlı birimde çalışan Mehmet Şimşek, Mamak Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde müzisyenler ve sanatçılara destek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte folklor ekibiyle birlikte Aydın zeybeği ve çeşitli zeybek oyunları gösterisini icra etti.    

Umurlu Ülkü Ocakları eski Başkanı Mehmet Şimşek, Aydın ve Ege kültürünü yaşadığı Ankarada sürdürürken, kendi yöreleri olan efe-zeybek kültürüne katkı sağlamayı sürdürdüklerini söyledi. "Mamak Belediyesinin müzisyenlere ve sanatçılara destek olmak amacıyla düzenlediği kültürel faaliyetler kapsamında, biz de yöremize ait zeybek oyunlarını icra ettik" diyen Şimşek, "Hem buradaki vatandaşlarımıza salgın döneminde moral vermiş olduk, hem de kendi Aydın yöremizi tanıtmış olduk. Bu anlamda bize bu fırsatı tanıyan ve özellikle salgın döneminde bu tür faaliyetler düzenleyerek vatandaşlarımıza ve sanatçılarımıza destek olan Mamak Belediye Başkanımız Murat Köse’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Hakan Yakın
Etiketler: Ankarada, Zeybek, resitali,
Yorumlar
Haber Yazılımı